Internetové stránky věnované problematice registračních pokladen, elektronické evidenci tržeb a dalším novinkám na finančních úřadech...

Babiš se kvůli elektronické evidenci tržeb opět pustil do opozice

Babiš se kvůli elektronické evidenci tržeb opět pustil do opozice

7.července 2015

 

Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) v úterý obvinil pravicovou opozici a konkrétně místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska ze lži: odmítl Kalouskovu tezi, že by elektronická evidence tržeb, kterou chce zavést, sloužila jako monitorovací systém. Opřel se také do „nepoctivých“ podnikatelů, kteří podle něj okrádají stát. Elektronickou evidenci tržeb by poslanci měli projednat tento týden.


„Odmítám lež pana Kalouska, že se jedná o monitorovací systém. Data, která dostane finanční správa, neobsahují žádný detail o tom, co kdo nakoupil. Nikdo neví, kdo konzumoval co,“ řekl Babiš a na tiskové konferenci názorně ukázal účtenku, kterou by po zavedení opatření měli kupující dostat.

 

Elektronická evidence tržeb je podle Babiše klíčovým zákonem, který má narovnat podnikatelské prostředí. „U nás je obrovská šedá ekonomika. Je tu spousta poctivých podnikatelů a živnostníků, kteří platí daně. Ale taky takoví, co neodvedou DPH, neodvádí sociální ani zdravotní pojištění, někteří také pobírají podporu v nezaměstnanosti. Podvádějí nás všechny čtyřikrát,“ řekl Babiš.

 

„Nechceme, aby nás někdo okrádal. Ty peníze jsou nás všech, potřebujeme je na důchody, investice. Proto nechápu, proč opozice lže. Ale u nás opozice vždy historicky podporovala podvodníky,“ řekl se zjevnou narážkou na ODS a TOP 09.

 

Babiš také uvedl, že v Chorvatsku zavedení elektronické evidence tržeb podpořilo 90 procent tamních obyvatel. Pravicová opozice nicméně upozorňuje na to, že v Chorvatsku nedošlo ke zvýšení výběru daní, ani snížení nezaměstnanosti.

 

Zdroj: Novinky.cz« Zpět na články